Останні новини

понеділок, 1 лютого 2016 р.

Google запускає безпілотники для роздачі 5G інтернету

Компанія Google тестує дрони на сонячних батареях, які будуть "роздавати" високошвидкісний Інтернет в тих місцях світу, де його ще немає. Джерела запевняють, що ці тести проходять в рамках проекту Project SkyBender на території приватного космопорту "Америка" в штаті Нью-Мексико, США. Якщо вірити інсайдерським чуткам, на даний момент кілька таких дронів вже літають над космодромом і роздають Інтернет.
Як повідомляється, Google використовує технологію міліметрового діапазону радіохвиль, яка буде використовуватися в мережах п'ятого покоління 5G. У теорії такий спосіб передачі даних в 40 разів швидший за нинішній стандарту 4G LTE. Однак недоліком цієї технології є те, що міліметрові радіохвилі здатні проходити лише одну десяту тієї відстані, що проходять сигнали 4G LTE. Професор Університету Вашингтона Жак Раделл запевняє, що для вирішення цієї проблеми Google потрібно використовувати фазовані антенні грати, що дозволяють збільшити дальність передачі сигналу.


Проектом SkyBender займається команда Google Access, яка також працює над Project Loon, суть якого полягає в тому, щоб за допомогою повітряних куль роздавати Інтернет в місця, куди з якихось причин неможливо провести кабелі. Також повідомляється, що дрони з сонячними батареями, які зараз тестує Google, мають кодову назву Centaur.


Цікаво, що аналогічні дослідження в 2014 році проводило агентство передових оборонних дослідницьких проектів США DARPA. Проект називався Mobile Hotspots, і його суть полягала у використанні дронів, які б відкривали бездротовий доступ до Інтернету на швидкості до 1 Гбіт/с військам, які перебувають за кордоном.


За матеріалами 4pda.ru


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Немає коментарів:

Дописати коментар